СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.Р.(37) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за обид за силување.

На 17.11.2019 околу 04.05 часот на ул.„Кукушка“ во Струмица, пријавениот нападнал и допирал 29 – годишна девојка од Струмица.

Набргу потоа, тој бил пронајден и приведен во полициска станица.


Администратор
18/11/2019 23:12