На 09.11.2019 во 18.10 часот во Полициската станица Центар, Ц.П.(29) од Скопје пријавила дека, додека била на работно место во продажен објект во трговски центар во Скопје, била физички нападната од С.П.(36) од Скопје.

Сочинет е записник за константиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.


Администратор
11/11/2019 01:22