Обвинителката Вилма Рускоска по исказот на Мандиќ во Кривичен суд, кажа дека кај тројца осомничени во проширената истрага е определен налог за претрес.

Таа информираше дека има „битни докази“ за обвинението за Рекет, кое утре ќе биде поднесено.

Обвинителката посочи и дека еден од осомничените побарал спогодба за првиот дел од истрагата за кој утре ќе има обвинение.

Според информации на медиумите, станува збор за обвинетата Катица Јанева


Администратор
09/10/2019 23:56