Челси синоќа загуби од Валенсија во 1. коло од Лигата на шампионите со 1:0. Според „Опта“, предводникот на „сините од Лондон“ Франк Лампард е првиот тренер во 21 век кој загуби на првиот натпревар во Лигата на шампионите.

На 10 од 11 претходни сезони Челзи забележа победа.

Само во 1999 година лондончаните загубија од Милан. Тогаш тренер на Челзи беше Џанлука Вијали.


Администратор
18/09/2019 11:45