На регионалниот пат Тетово – Јагуновце, денеска ќе се изврши промена на режимот на сообраќај, поради изведување градежни активности при поставување на индуктивни јамки на таа делница.

Како што објави АМСМ, по известување на Вијадукт Трејд, градешните активности ќа траат еден ден.

Сообраќајот на останатите патишта низ државата се одвива по суви коловози,м и со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.


Администратор
22/08/2019 15:54