Поимот тајкун е творба на СДСМ. Тајкуните и криминалците се во СДСМ.

Почнувајќи од кланот Заеви па надоле.

Заев не може да се искупи од одговорност за случајот Рекет. Рекетирање во име на ослободување од обвиненијата од СЈО во период од неколку години не е можно без Катица Јанева и нејзиниот директен претпоставен Зоран Заев.

Заев не е и не може да биде аболициран од одговорност за случајот „Рекет“.

Заев треба отворено да каже зошто со години негов чест гостин беше Боки Тредичи, зошто целата негова влада и половина партија имаат слики со Јовановски?

Дали се вистина наводите во некои медиуми дека чанта со пари од аферата Рекет завршила на Илинденска?

Дали некој се сретнал или не со некакви тајкуни Заев нека провери кај неговата заменичка Шекеринска.

Стравот и паниката кај Заев е показател дека е свесен дека паѓа и му нема спас. Одговорност за се што стори до сега ќе има.

Одговорност за Заев, како и за сите извршители и помагатели во Рекет, како и другите случаи ќе има. Македонија мора да биде правна држава.

Со почит, Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Администратор
16/08/2019 15:38