Премиерот Зоран Заев веднаш по денешната прослава на годишнината од рамковниот договор за медиумите даде скандалозна изјава.

Одговорајќи на новинарски прашања во врска со случајот „Рекет“ Премиерот Заев истакна дека нема да дозволи еден суетен новинар (алудирајќи на Бранко Героски) еден педер (алудирајќи на Бојан Јовановски) и неколку криминалци да ја бутнат Владата предводена од него и неговата партија.

- Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и нека ми извини ЛГБТ заедницата, и еден педер, да ја симнат Владата од власт, истакна Заев.


Администратор
13/08/2019 20:11