Сообраќајот на патот Градско – Прилеп на потегот од Росоман до бензинска пумпа „Сирково“, е нормализиран, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Патот беше затворен за сообраќај поради истурена сточна храна.


Администратор
12/07/2019 14:27