Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Тој порача дека официјален Вашингтон „треба добро да размисли каде води таквата политика“.

– Американските официјални претставници треба добро да размислат до каде може да доведе таквата неразумна и непромислена политика, истакна шефот на руската дипломатија.


Администратор
25/06/2019 19:13