Репрезентацијата на Србија обезбеди настап на Олимписките игри во Токио следната година, откако попладнево ја освои Светската лига.

Српските ватерполисти во финалето во Белград ја совладаа Хрватска со 12:11.

За Србија ова е 12. трофеј во Светската лига.

Во мечот за третото место Австралија беше поуспешна од Шпанија со 11:10.


Администратор
24/06/2019 09:40