Амбасадорот на Холандија во Македонија, Вотер Плопм на „Твитер“ изрази сочуство до семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа кај Карпалак и им посака побрзо оздравување на повредените.


Администратор
14/02/2019 01:51