Влатко Ѓорчев, кандидат за претседател на Републиката, изрази сочуство до семејствата на загинатите.

Во моментов слушнав за трагичната сообраќајка, во која е потврдено дека животот го загубиле 13 луѓе.

Сочувство до семејствата на загинатите. И желби за што побрзо опоравување на сите повредени во сообраќајката, напиша Ѓорчев.


Администратор
13/02/2019 21:00