Професорката Гордана Силјановска на својот фејсбук профил изрази длабоко сочувство до семејствата на загинатите патници од сообраќајната несреќа на патот Скопје-Тетово.

Изразувам длабоко сочувство до семејствата на загинатите во страшната несреќа.

Во овие тешки мигови за Македонија моите мисли и чувства се со семејствата на починатите и со повредените на кои им посакувам брзо оздравување, напиша Силјановска.


Администратор
13/02/2019 20:30