Бидна! – вака лидерот на ДУИ Али Ахмети на својот Фејсбук профил го означи завршувањето на процесот на Договорот од Преспа во Собранието.

Со 81 глас „за“ попладнево во Собранието беа изгласани уставните измени.


Администратор
12/01/2019 01:48