Вечерва пред Собранието продолжија протестите против уставните измени.

На протестите присуствуваа и браќата од хип хоп бендот „Пука козметика“. Додека едниот од нив ја пренесуваше во живо атмосферата пред Собранието, полицијата се упати кон неговиот брат, а потоа го уапси иако не бил насилен.


Администратор
11/01/2019 22:47