Алонсо: Шумахер беше подобар пилот од Хамилтон

Рекордите на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер во Формула 1 се подобруваат еден по еден од големата sвезда на Мерцедес Луис Хамилтон, но ова не може да го убеди Фернандо Алонсо дека Британецот е најголемиот возач во историјата. Според Фернандо, Михаел останува најдобар, а Шпанецот може да направи објективна споредба меѓу нив, откако се натпреварувал против двајцата