Прв хет-трик за Бензема по 2015 година

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема постигна хет-трик на денешниот натпреварот со Атлетик Билбао во шпанската Примера. За францускиот напаѓач ова е прва средба на која погодил три пати по пауза од три и пол години.